Dress code na galavečer NINE zní jasně ▪ Creative Black Tie ▪ ale co si pod tím představit? Pojďme si to ujasnit.
Ať už se pohybujete v jakékoliv společenské sféře asi tušíte, že pro formální události jako jsou například významné plesy, slavnostní večeře, operní premiéry nebo galavečery existují dva základní dress cody:
White Tie je nejformálnějším dress codem vůbec. Nosí jej politici na významná setkání s královskou rodinou, herci při rozdávání Oscarů nebo vědci při přebírání Nobelovy ceny. Zkrátka už jej má v šatníku jen málokdo.
Klasický Black Tie se také vyznačuje určitou mírou formality, součástí tohoto dress codu jsou pro dámy tmavé luxusní šaty a pro pány smoking. Pánský outfit se skládá z šesti částí: černého smokingového saka, černých kalhot, černých kožených nebo lakovaných bot typu oxford, hedvábného motýlka, černé vesty nebo smokingového pásku a bílé smokingové košile. Barevné spektrum černá/bílá se dodržuje také u decentních doplňků.
Dámy krom dodržení tmavého spektra barev pro své luxusní šaty musí mít boty na podpatku s uzavřenou špičkou, silonové punčochy a barevně sladěné psaníčko.
O kus zábavnější jsou dress cody Black Tie Optional nebo Creative Black Tie. V prvním případě lze místo smokingu použít klasický černý oblek, v druhém je zase svoboda při výběru barev, doplňků, motýlků, vesty či smokingového pásu.
Creative Black Tie se inspiruje v nejpompéznějších obdobích dějin lidstva – baroku a rokoku. Máte možnost vynést zajímavé materiály a vzory. Trefou do černého může být například samet nebo hedvábí. Creative Black Tie se také nebojí barev, od pánu vyžaduje smoking, u dam se očekávají dlouhé večerní šaty. Nemusejí být však nutně plesové.
Inspirujte se minulými ročníky červeného koberce galavečeru NINE.
Na závěr pár posledních doporučení:
Dejte pořadatelům najevo, že si vážíte jejich práce a hoďte se do gala. Je lepší být vždy malinko overdressed než underdressed. 🖤