Finále MČR ve Standardních tancích na dosah!

První titulární soutěž roku se konala 26. února ve sportovní hale v Otrokovicích. Můžeme se opět pochlubit nadprůměrným počtem nominovaných COOL DANCE párů i TOP umístěními v téměř každé kategorii.

IMG_4689
IMG_4689

Rovněž letošní rok 2022 byl zpočátku pro taneční svět poznamenán důsledky covidových opatření. Domácí soutěže se nepořádaly, latinské MČR se odsunulo na konec března a nikdo nevěděl, kdy se svět vrátí zpět do normálu. Konec února vypadal velmi slibně, podařilo se nám uspořádat výkonnostní soustředění, porovnali jsme se s ostatními páry na postupových soutěžích (čtěte tady) a nemohli se dočkat, v jaké perfektní formě se všem představíme na MČR Standard 2022 v Otrokovicích.

Nakonec covid upozadila ještě hrůznější katastrofa, na kterou neustále myslíme. 🕊 Na Mistrovství České republiky jsme tak jeli s důležitým úkolem, a to povzbudit se navzájem a dodat skrze tanec jak sobě, tak i divákům energii a úsměv pro další dny.

Věříme, že se nám to povedlo, a i vy budete na letošní standardní mistrovství ještě chvilku mile vzpomínat!

📸 Michálek Lukáš & Kopecká Laura

IMG_4715
IMG_4715

Naši zástupci soutěžili celkem ve čtyřech věkových kategoriích: Junior II, Do 21 Let, Mládež a Dospělí. Naše nejmladší páry soutěžili v celkové konkurenci 27 párů. Šulc Filip & Jančevská Stefanie obsadili krásnou dělenou 18.-19. příčku. Je dobré připomenout, že to pro pár byla druhá společná soutěž a první titulární. Klobouk dolů patří i trenérům. Náš druhý juniorský pár byl na parketu nepřehlédnutelný, nejen díky krásným zářivým šatům partnerky. Probojovali se až do semifinále! a chybělo jim jen několik křížů pro postup do vysněného finálka. Moc gratulujeme a těšíme se na příští výsledky Taraby Lukáše & Řehákové Stelly.

V kategorii Mládež letošního MČR se představili tři COOL DANCE páry. Náš nově složený pár Piesche Tadeáš & Krajčiová Aneta, pro který bylo společné mistrovství taktéž čerstvou záležitostí, obsadil 25. místo. Naši další zástupci se probojovali až do samého semifinále soutěže, kde si pár Smolucha Jakub & Kábrtová Vendy vytančil místo 12. Pro porovnání s minulým ročníkem 2021 je tento výsledek lepší o neuvěřitelných deset míst! Další úspěšní semifinalisté Michálek Lukáš & Kopecká Laura se umístili na 11. příčce. Mohli tak také slavit zlepšení oproti loňskému ročníku.

Tyto páry si také zasoutěžili se staršími tanečníky v kategorii Do 21 Let. Tadeáš s Anetkou skončili na děleném 27.-28. místě, hned před nimi se umístil velice elegantní taneční pár z Bakova Michael Bejr & Procházková Sofie, který v této kategorii soutěží na MČR poprvé. Kuba s Vendy obsadili tentokrát 18. příčku a do semifinále se probojoval opět Michálek Lukáš & Kopecká Laura. Odváží si dělené 11.-12. místo.

📸 Taraba Lukáš & Řeháková Stella

IMG_4692
IMG_4692

V dospělácké kategorii se nám představily páry: Berger Tomáš & Kubínová Adéla, Maslák Daniel & Netolická Míša, podruhé Bejr Michael se Sofií Procházkovou a naši trenéři Domorád Vít & Tejcová Simonka. V konkurenci 56 nejlepších párů z celé České republiky jsme zaujali různorodá místa. Berger Tomáš s Kubínovou Adélkou skončili na 55. místě. Pár Michael Bejr & Procházková Sofi si vytančil místo 41. Náš další krásný pár Maslák Daniel & Netolická Míša se podělil o místo 36.-37.

Naši černí koně, Domorád Vít & Tejcová Simonka, se úspěšně protančili několika koly až do semifinále soutěže. Po velmi povedeném výkonu, který se dokonce objevil ve vysílání České televize (ke zhlédnutí tady), si pár odváží krásné sedmé umístění. O jedno místo tak uteklo finále hlavní soutěžě.