Ondra s Eliškou Vicemistry ČR v kategorii do 21 let pro rok 2024

Ondra s Eliškou jsou zpět! Po delší zdravotní pauze nám opět dokázali, že poctivá příprava, talent a velká motivace nosí výsledky. O jejich finále, našich úspěšných semifinalistech a dospělácích v TOP 24 se dočtete jedině na našem webu …

Matyáš a Viki
Matyáš a Viki

📸 Račák Matyáš &Viktorie Vraná

Poslední únorový víkend přivítala pražská Lucerna třináct našich tanečních párů, kteří se s velkou dávkou odhodlání podat svůj nejlepší výkon rozhodly zabojovat na Mistrovství České republiky v latinskoamerických tancích. Sál plný tanečníků ze všech koutů republiky s jejich rodinami, trenéry a fanklubem praskal ve švech. To ale pomohlo vybudovat atmosféru, která nás všechny dokázala odtrhnout od našich běžných myšlenek a donutila s napětím sledovat, kdo si stoupne na bednu vítězů.

Již od otevření sálu jsme měli na parketě svoje zástupce. Kategorie Jun I s nastoupenými 24 tanečními páry otevřela celou soutěž. Sourozenci Doubkovi Daniel & Dina v náročné konkurenci zaujali 22. místo. Náš druhý pár, Hálek Tobiáš & Zemínová Adéla, se protančil až do semifinálového kola, ze kterého si odnesl dělené 11.–12. místo. V nejroztomilejší kategorii Děti jsme také měli našeho historicky prvního účastníka, a to pár Doubek Denis & Stinková Adina. Ti se na své první titulární soutěži krásně předvedli a mohou se tak pochlubit 9. místem. Ve starší juniorské kategorii soutěžil Račák Matyáš & Vraná Viktorie, kteří se podělili o 45.–48. příčku.

Nejvíce našich zástupců jsme sledovali v kategorii U21, a to přesně osm COOL tanečních párů z celkového počtu 36. Na děleném 27.–28. místě skončil pár Váňa Jakub & Janoušková Šárka. Postup do druhého kola a 24. umístění si na své konto připsal pár Sýkora Kryštof & Bulířová Anna. Dále si naše páry místa postupně rozdělily, 17. obsadil Michálek Lukáš & Řeháková Stella, 16. Müller Tomáš & Šulcová Adriana, 15. Jirčík Petr & Bártová Anna a 14. Smolucha Jakub & Kopecká Laura.

Své představitele jsme měli i v semifinálovém kole, a to Novotného Jakuba & Vasylyshyn Irynu a Vokurku Ondřeje & Hřebíčkovou EliškuKuba s Irynou si v semifinálovém kole vytančili krásnou 10. příčku a Ondra s Eliškou pokračovali až do finálového kola soutěže. Po neuvěřitelném výkonu jsme všichni s velkým očekáváním tajili dech při vyhlašování výsledků. Když se moderátor po vyhlášení těch méně oblíbených finálových umístění přesunul na první trojku, už jsme se smáli a radovali. Nakonec si Ondra s Eliškou vybojovali stříbrnou medaili a titul Vicemistrů ČR. Po zveřejnění výsledků jsme o to více gratulovali Ondrovi a Elišce, neboť o titulu Mistra rozhodla jen jediná známka. Můžeme tedy slavit a těšit se, co ještě nám v budoucnu tento pár předvede.

COOL páry v kategorii Do 21 Let

 

Závěr dne patřil hlavní dospělé kategorii. V ní se za náš klub utkaly páry z U21, ale také jsme poprvé viděli Masláka Daniela & Prokopovou Vendulu nebo Bergera Tomáše & Kubínovou Adélu. V konkurenci 60 nejlepších párů z ČR se Tom a Adéla podělili o 55.-56. místo. Stejnou 44.-45. pozici si vytančily páry Müller Tomáš & Šulcová Adriana a Jirčík Petr & Bártová Anna. Do druhého kola postoupil Michálek Lukáš & Řeháková Stella společně s Danem a Vendulkou. Lukáš se Stellou nakonec skončili na děleném 32.-33. místě, kdežto Dan s Vendulkou si zatančili i v kole třetím. Ze svého prvního společného MČR a jen po pár měsících společného tancování se dostávají do TOP24 a z titulární soutěže si vezou 16.-18. místo.

Gratulace všem našim párům, jsme moc pyšní a rádi sledujeme, jak se každoročně zlepšujete! 🆒🔥  #coolnamcr #coolfamily