Říčany oloupeny aneb tradice se mají dodržovat.

Nový soutěžní rok jsme odstartovali víkendem v Říčanech! COOL DANCE páry si celkově odváží neuvěřitelných 19 medailí včetně zlatých umístění z dospěláckých kategorii tříd A & B. Gratulujeme!

Víkend 19.a 20. února 2022 jsme využili pro otestování naší předmistrákové kondičky. Říčanský pohár, který se letos těšil neobvyklým zájmem jak českých, tak zahraničních párů, přinesl skvělé výsledky, kterými se Vám chceme pochlubit.

Sobota přinesla krom cenných kovů i novou třídu B!

_DSC0850
_DSC0850

Sobotní ráno zlatě odstartoval pár Vokurka Ondřej & Hřebíčková Eliška v kategorii Dospělí E Standard, hned za stupínky vítězů na krásném 4. místě skončil náš nový pár Váňa Jakub & Janoušková Šárka. Mládežnickou kategorii oba naše páry vybraly, Ondra s Eliškou získali další zlato do sbírky, naopak Kuba se Šarkou se posunuli o dvě příčky nahoru.

Ve třídě D kategorie Dospělí soutěžili naši bakovští reprezentanti Tvaroha Vojtěch & Jirchovská Denisa, kteří po vzoru svých kolegů standardní soutěž taktéž ovládli. V latině se jim podařilo po dlouhé pauze vybojovat 7. místo. Naši béčkaři, pár Vávra Jakub & Lorańczyk Laura, si z tanců standardních v kategorii Dospělí odváží pěkné 8. místo ze 17 párů (skvělé!) a z tanců latinskoamerických místo 19.

Novou třídu si vytančil pár Berger Tomáš & Kubínová Adéla, který i přes značné opoždění sobotní části soutěže, získal krásné stříbrné umístění! Naše béčkařská základna je tak opět posílena. 💪 12. místo obsadil Vondráček Karel & Pončáková Klárka.

Nedělní soutěž přilákala do Říčan zahraniční páry. Jak jsme si vedli ve velké konkurenci?

273939320_296828499021683_7068914426116166014_n

Neděle dala příležitost připravit se na nadcházející standardní i latinská mistrovství zkušenějším párům. V kategorii Junior II B Standard získal pár Taraba Lukáš & Řeháková Stella první příčku, bronz si odvezl Šulc Filip & Jančevská Stefanie, pro které soutěž představovala společnou premiéru (sen). V tancích latinskoamerických si Lukáš se Stellčou vybojovali stříbro, stejně tak jako v mládežnické kategorii. Po dalším stříbru z mládežnické kategorie třídy B i ve standardních tancích si tak pár za jeden den odváží čtyři! úžasná umístění.

Naši dospěláci třídy D Tvaroha Vojtěch & Jirchovská Denisa si v obou stylech za neděli vytančili bramborová místa a díky velkému počtu párů nebyli ošizeni ani o Fka. Třídu níže zase ovládl Vokurka Ondřej & Hřebíčková Eliška, první místo v tancích standardních získali i v kategorii Mládež. Jakub Váňa s Janouškovou Šárkou získali nejdříve 7. místo a v Mládeži místo 2. Pár Vávra Jakub s Lorańczyk Laurou v neděli zabojovali v latině, co přineslo tentokrát 18. místo, v tancích standardních skončili v semifinále z celkového počtu 25 párů.

Neskutečnou podívanou představovaly soutěže kategorie Mládež A & Dospělí A v tancích standardních i latinskoamerických. Naše páry pro sebe byly největší konkurencí. Latinu vyhráli naši úřadující mistři ČR Vokurka Ondřej & Hřebíčková Eliška (počítáte ty jejich medaile vůbec? 🤯), třetí místo si vytančil Michálek Lukáš & Kopecká Laura. Hned za nimi skončil Piesche Tadeáš s Krajčiovou Anetkou, kteří v Říčanech také měli svou premiéru. ❤

273995707_451630280024299_2873654338618355018_n

Z kategorie Dospělí A v tancích standardních si Smolucha Jakub & Kábrtová Vendy odváží stříbrné umístění, hned za nimi na místě třetím skončil Michálek Lukáš & Kopecká Laura. Na děleném 8.-9. místě skončil Piesche Tadeáš & Krajčiová Anetka, o 10.-11. místo se podělil pár Bejr Michael & Procházková Sofie. Poslední dělení bylo o 17.-18. místo, které vybojovali Berger Tomáš & Kubínová Adéla.

V kategorii Mládež se místa lehce prostřídala, zlato si zaslouženě vytančil Michálek Lukáš & Kopecká Laura, druhé stříbro získal Smolucha Jakub & Kábrtová Vendy. Piesche Tadeáš s Krajčiovou Anetkou skončili na hezkém 5. místě. Celému týmů moc gratulujeme a děkujeme za velmi vzornou reprezentaci. Snad se Vám ty získané poháry vejdou na poličku. 🤪 Jen tak dál!